Casey ve diğerleri, protestoların ortasında LIV’e geçmeyi tartışıyor

Casey et d'autres discutent du passage à LIV au milieu des manifestations

BEDMINSTER, N.J. – LIV Golf’ün en yeni üç üyesi, bu hafta sonu Dünya Ticaret Merkezi topraklarından 80 milin altında düzenlenen Suudi destekli golf ligi etkinliğine karşı 11 Eylül kanat protestolarının ortasında medyayla bir araya geldi.

Şu anda Resmi Dünya Golf Sıralamasında 26. sırada yer alan Paul Casey, « Bu seçim yapmanın sonuçlarının çok sahibiyim, » dedi.

Casey Pazartesi günü 11 Eylül kurbanlarının ailelerinin yanında « samimi » olduğunu söyledi, ancak Çarşamba günü Suudi Arabistan’ın insan haklarının sorgulandığını, « dahil olmadığını, katılmadığını ve seyahat etmediğini » söyledi. Kullanarak, bunu yerleştirme konumlarını sertleştirirsiniz. »

15 DP Dünya Turu zaferine ek olarak üç PGA Turu unvanına sahip olan 44 yaşındaki Casey, Charles Howell III ve Jason Kokrak’a Çarşamba günü 30 dakikadan fazla soruyu yanıtlayarak katıldı ve bunların çoğunun finansmanını genişletmede. Suudi Arabistan tarafından LIV. Golf parası ve Suudi Arabistan’ın rahatsız edici insan hakları koruyucuları.

11 Eylül’ün başkanı Terry Strada Salı günü bir basın toplantısında, « LIV’e katılarak, oyuncuların ABD istihbarat raporlarının 11 Eylül saldırılarıyla çok sayıda bulunan aynı ülkeyle bariz bir şekilde yola çıktılar » dedi.

9/11 Terör saldırılarında ölenlerin ailelerini temsil eden bir başka grup olan Justice, LIV Tour’un Suudi bağlarını eleştiren bir televizyon reklam yayınını ve Cuma günü bir basın toplantısı düzenlemeyi planlı altın.

Mart 2019’da Casey, Saudi Invitational’da oynatmayı reddettiğinde Suudi Arabistan’ın spora katılımı hakkında konuşan ilk profesyonel golfçülerden biriydi. UNICEF’in büyükelçisi olarak çalışan Casey, Yemen’de devam eden çatışmaya ve Suudi Arabistan’ın oradaki askeri müdahalesine eşlik etti.

« Rakamları gördüm. Yemen’de 22 milyon insan mahkumiyetleri, bunların 11.5 milyonu çocuk » diyen Casey, Suudi turnuvasında oynamanın « ikiyüzlülük » beklediklerini de sözlerine ekledi.

O zamandan bu yana birkaç Suudi davetinde rol alan Casey Çarşamba günü « krallıkta ortaya çıkan korsanlık yöneticilerini » söyledi, ancak Casey, Kokrak ve Howell Suudi insan hakları görevlileri bilimi hakkında daha ayrıntılı soruları yanıtlamayı reddetti. LGBTQ toplulugu,

15 DP Dünya Turu galibiyetine ek olarak adına üç PGA Turu’nda bulunan Casey, « Bu seçim sonuçlarının çok sahibiyim » dedi.

43 yaşındaki Howell, LIV serisine kararın sadece finansal bir kumar olduğunu kabul etmeyi reddediyor.

600’den fazla PGA Turu operasyonlarında olan Howell, çocukluk idolü LIV Golf CEO’su ve Komiser Greg Norman tarafından yönetilen bir dizide oynama fırsatından da bahsetti.

Howell, « Greg Norman çocuğuken benim kahramanımdı » dedi. « Masters ve Augusta’da her yıl oraya giderken Greg Norman’ın oynadığını görmeyi dört gözle bekliyordum. O bir idoldü. Odamda Greg’in gerçek boyutunda bir karton oyuğu vardı. »

Howell, Casey ve Kokrak, bu hafta sonu LIV Tour’un en gençleri olarak eski dünya 2 Numaralı Henrik Stenson’a katılacak. Stenson’ın kararı, 2023 Ryder Cup için Avrupa kaptanlığının ele geçirilmesine yol açtı.

Stenson’ın Perşembe günü medyaya konuşması planlanıyor.

Çarşamba günü Casey, « Ryder Cup’nda çalışmak çok isterdi, ancak bu bir seçenek olursa, o zaman bir seçenek değil » dedi.

kaynaklar:

Bonjour, je m'appelle Jérôme et je suis golfeur professionnel. Avec 32 ans d'expérience, je suis passionné par ce sport et j'ai hâte de partager mon savoir-faire avec vous sur mon site web. Bienvenue dans mon univers golfique !